Fenomenalni Partizan osvojio Istanbul - crno-beli srušili šampiona Evrope

Košarkaši Partizana savladali su u Turskoj ekipu Efesa sa 97:84 u utakmici 29. kola Evrolige

Košarkaši Partizana ostvarili su veliku pobedu, možda i najveću u ovoj sezoni Evrolige - savladali su u gostima Efes sa 97:84.

Neverovatan meč su odigrali crno-beli protiv šampiona Evrope, pogotovo kada se uzme u obzir početak meča i prednost domaćina od čak 17 poena.

Kako je vreme odmicalo u Istanbulu, Partizan je igrao sve bolje i ubedljivije, dodavao je gas i na kraju pregazio šampiona Evrope.

Tek u drugoj četvrtini crno-beli su uspeli da naprave seriju 11:0 i približe se protivniku.

Do kraja prvog poluvremena istakao se Ledej u napadu, dok je ceo tim igrao agresivnije u odbrani i tako pravio probleme ekipie Efesa u napadu.

U trećoj deonici viđena je odlična igra u napadu i jedne i druge ekipe.

Klajburn je vodio svoju ekipu sa prodorima i šutem za tri poena.

Sa druge strane Panter je bio vrlo raspoložen i uspeo je trojkama zajedno sa Nanelijem očuva rezultatski priključak.

U poslednjih deset minuta domaća ekipa nije mogla da pogodi skoro niti jedan šut sa distance, dok su Panter i Naneli nastavili da pogađaju za Partizan.

Nakon serije 16-0, crno-beli su rešili pitanje pobednika.

Kevin Panter je postigao 19 poena, Lesor 17 (uz sedam skokova), Ledej i Naneli su dodali po 16, dok je Avramović ubacio 14.

U ekipi Efesa, Klajburn je bio najefikasniji sa 22 poena, Brajant je dodao 16, a Vasa Micić 15.

Crno-beli su trenutno šesti na tabeli Evrolige sa 16 pobeda i 13 oraza, dok je Efes na desetom mestu sa 14 pobeda i 15 poraza.

Partizan naredna tri meča igra na svom terenu, protiv Barselone, Olimpijakosa i Reala.

• 16. mar 2023 • 20:23

20:23

Kraj meča - 84:97

Velika pobeda Partizana u Turskoj.

• 20:11

36' Nova trojka Pantera - 72:86

Partizan ima 13 poena prednosti!

• 20:03

33' Serija Partizana - 72:77

Fenomenalna serija Partizana - Prvo je Panter pogodio za tri preko ruke, zatim blokada Smailagića, a onda trojka Nanelija.

Ataman je zatražio tajm-aut.

• 20:01

32' Zakucavanje Lesora - 70:69

Prikucao je Lesor i uneo novu energiju među crno-bele.

• 19:53

Kraj treće četvrtine - 64:63

Velika borba Efesa i Partizana, domaćin ima poen prednosti.

• 19:43

25' Trojka Avramovića - 52:52

Aleksa Avramović pogađa trojku, izjednačeno je.

• 19:38

Nastavljen je meč

Partizan ima poen zaostatka.

• 19:17

Poluvreme - 39:37

Partizan ima odličan rezultat na poluvremenu, s obzirom na to kako je meč počeo i kako je Efes zaigrao na startu.

Ledej igra sjajno, postigao je 14 poena, Avramović je dodao šest, Naneli i Lesor po poen manje.

U ekipi Efesa, Vasa Micić je ubacio devet poena, Brajant je dodao osam.

• 19:10

16' Vodi Partizan - 30:31

Sjajan Partizan u drugoj četvrtini, domaći su se unervozili.

• 19:01

13' Serija crno-belih - 32:17

Odličan Partizan u drugoj četvrtini, serija 6:0.