Arsenal drži lidersko mesto, Žezus pogodio nakon šest meseci

Fudbaleri Arsenala savladali su na svom stadionu ekipu Lidsa sa 4:1 u meču 29. kola Premijer lige
Arsenal drži lidersko mesto, Žezus pogodio nakon šest meseciGetty © Shaun Botterill

"Tobdžije" nastavljaju svoj pohod ka tituli Premijer lige, a nova prepreka koju su savladali na tom putu je ekipa Lidsa.

Arsenal je imao meč potpuno pod kontrolom i na rutinski način je došao do nova tri boda.

Prvi put posle šest meseci i gola Totenhemu, Gabrijel Žezus ponovo je postigao pogodak.

Igrao se 35. minut kada je sudija dodelio penal londonskom timu, a Žezusu je izvođenje penala prepustio Odegard.

Brazilac je bio siguran sa bele tačke, čime je doneo Arsenalu prednost sa kojom je otišao na poluvreme.

Već u drugom minutu nastavka meča, Martineli je proigrao Vajta, koji je postigao pogodak i duplirao prednost "tobdžija".

Arsenalova dominacija nastavila se u 55. minutu, kada je Žezus ponovo postigao gol, ovoga puta na asistenciju Trosara.

Pokušao je Lids da učini završnicu zanimljivijom, pošto je u 76. minutu Kristensen smanjio na 3:1.

Ipak, šest minuta pre kraja meča, Odegar je sjajno centrirao na drugu stativu gola gostiju, odakle je Džaka glavom zatresao mrežu i postavio konačan rezultat.

U ostalim mečevima 29. kola Premijer lige Bornmut je savladao Fulam sa 2:1, Kristal Palas je istim rezultatom bio bolji od Lestera, Brajton i Brentford odigrali su nerešeno 3:3, a 1:1 je bilo na meču Notingema i Vulvsa.