Ruska teniserka, 15-godišnja Mira Andrejeva, napravila je veliko iznenađenje u Madridu, pošto je pobedila Beatris Hadad Maju sa 2:0 (7:6, 6:3), čime se plasirala u treće kolo tog turnira
Rusko čudo od deteta niže iznenađenja u Madridu - Mira Andrejeva u trećem kolu turniraGetty © Darrian Traynor

Devojka iz Rusije je pobedila 14. teniserku sveta za dva sata i 13 minuta igre, a slavila je rezultatom 2:0 (7:6, 6:3).

Ruskinja, trenutno 194. teniserka na svetu do prve pobede na VTA turu (ujedno i prvog iznenađenja u Madridu), došla je protiv finalistkinje Ju-Es opena, Lejle Fernandes,

Međutim, 15-godišnjakinja se nije tu zaustavila, već je u dva seta pobedila daleko iskusniju i bolje rangiranu teniserku iz Brazila.

Hadad Maja je imala 5:4 i servis za vođstvo u prvom setu, ali je Andrejeva uspela da izbori taj-brejk, gde je, nakon tri set lopte protivnice, iskoristila prvu i povela sa 1:0.

Andrejeva je na startu drugog seta došla do brejka, a prednost je sačuvala sve do kraja meča.

Ruskinja će u narednom kolu igrati protiv bolje iz duela sunarodnice Markete Vondroušove i Poljakinje Magde Linet.