Bajern sa šest golova demonstrirao silu nad Šalkeom

Fudbaleri Bajerna savladali su u Minhenu ekipu Šalkea sa 6:0 u meču 32. kola Bundeslige
Bajern sa šest golova demonstrirao silu nad ŠalkeomGetty © Alexander Hassenstein

Nakon dužeg vremena, izabranici Tomasa Tuhela odigrali su jedan meč u kojem su prikazali i opravdali status apsolutnog favorita.

Šalke je bio nemoćan u duelu sa Bajernom, koji je postigao čak šest pogodaka na ovom meču.

U prvom delu meča, Miler i Kimih tresli su mrežu gostiju u 21. i 29. minutu.

Bajern se nije zadovoljavao, već je u nastavku pojačao intenzitet.

Gnabri je sa dva gola doneo svom timu ubedljivih 4:0, a pogađao je mrežu u 50. i 65. minutu.

Igrao se 80. minut kada se u listu strelaca upisao i Tel, da bi u drugom minutu nadoknade Mazraui postavio konačnih 6:0.

Bajern je tako stekao četiri gola prednostu u odnosu na ekipu Dortmunda na vrhu tabele Bundeslige.

Dortmund će svoj meč 32. kola domaćeg prvenstva igrati nešto kasnije, u duelu dve Borusije, pošto su domaćini Menhengladbahu.