Zvezda u finalu Kupa Srbije - loše počeli, pa lako sve završili

Crveno-beli će braniti trofej u najmasovnijem fudbalskom takmičenju u Srbiji
Zvezda u finalu Kupa Srbije - loše počeli, pa lako sve završili© Facebook / FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde prvi su finalisti Kupa Srbije za sezonu 2022/23, pošto su u polufinalu savladali domaći TSC 3:0.

Strelci za branioce trofeja i aktuelnog šampiona Srbije bili su Gelor Kanga iz penala u 35. minutu, Mirko Ivanić u 55. i Kings Kangva u 72. minutu, takođe iz penala.

Zvezda je loše počela meč, plšto je Milan Borjan u ranoj fazi skrivio jedanaesterac. Ipak, čuvar mreže crveno-belih je uspeo da odbrani udarac Stefanu Vukiću.

U drugom poluvremenu je Zvezda imala lakši posao, pošto je Dušan Cvetinović zaradio drugi žuti karton.

Zvezda će u finalu pokušati da ponovo osvoji "duplu krunu", ali nije poznato da li će im rival biti Čukarički ili Vojvodina, jer je taj susret prekinut u 33. minutu zbog obilnih padavina u Novom Sadu.