Đoković bez muke protiv Kovačevića, na redu je Fučovič

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković, savladao je Aleksandra Kovačevića sa 3:0 (6:3, 6:2, 7:6) u prvom kolu Rolan Garosa. U narednoj rundi, Novak igra u sredu protiv Martona Fučoviča
Đoković bez muke protiv Kovačevića, na redu je FučovičGetty © Clive Mason

Novak nije imao previše problema u prvom kolu, pa je do pobede došao za dva sata i 29 minuta igre.

Đoković i Kovačević, 114. teniser sveta, ušli su sigurno u meč, pa na startu prvog seta nije bilo brejka sve do šestog gema.

Srpski teniser je propustio prvu brejk loptu u petom gemu, ali je iskoristio u narednom, pa je poveo sa 4:2, a zatim rutinski odigrao do kraja seta - 6:3.

Đoković je u drugi set otvorio brejkom pa još jednom rutinski došao do kraja ovog dela igre - 6:2.

U trećem setu viđena je velika borba. Srpski teniser je napravio brejk već na startu seta, a u narednom gemu spasao je tri brejk lopte.

Đoković je u trećem gemu imao nove tri brejk lopte, ali je Kovačević uspeo da smanji na 2:1.

Đoković je potom poveo 3:1, ali je američki teniser izjednačio na 3:3.

Srpski teniser je zatim napravio novi brejk, a onda je pri vođstvu od 5:4 servirao za pobedu.

Međutim, Kovačević je osvojio gem na servis srpskog tenisera i izjednačio na 5:5. Oba tenisera su potom osvojila po jedan gem, pa je treći set otišao u taj-brejk.

Đoković je u ovom delu igre bio impresivan, pa je dobio taj-brejk rezultatom 7:1.

Novak će u narednom kolu igrati protiv Martona Fučoviča, koji je eliminisao domaćeg predstavnika Uga Grenijea.

Mađarski teniser je trenutno 83. teniser sveta, a u karijeri je odigrao četiri meča protiv Đokovića, koji je dobio sva četiri duela.

Rolan Garos počeo je u nedelju, traje do 11. juna i igra se za nagradni fond od 49.600.000 evra.

• 29. maj 2023 • 16:19

16:19

Đoković - Kovačević 3:0 (6:3, 6:2, 7:6)

Uspešno je Novak preskočio prvu prepreku na Rolan Garosu.

Na redu je Marton Fučovič. a taj meč je na programu u sredu.

• 16:13

Igraće se taj-brejk - 6:6

Pobednika trećeg seta odlučiće taj-brejk.

• 16:03

Neverovatno - 5:5 u trećem setu

Đoković je servirao za pobedu, ali je i drugi put u ovom setu pretrpeo brejk! Izvukao se Kovačević, a Novak će morati dosta bolje od onoga kako je odigrao u ovom gemu.

• 15:49

Uzvraća Novak - opet brejk, 4:3

Tako se to radi. Shvatio je Đoković da nema prostora za previše opuštanja i napravio je odmah brejk i povratio prednost koju je maločas izgubio. Sada će servirati...

• 15:45

Evo brejka i za Kovačevića - 3:3

Delovalo je da sve lagano ide ka Đokovićevoj pobedi, a sada je Kovačević uspeo da mu oduzme servis i vrati se u treći set. Pao mu je fokus i predstavnik SAD je to iskoristio.

• 15:36

Novak grabi ka pobedi - 3:1

Od napravljenog brejka na startu trećeg seta, Đoković čuva svoju prednost. U jednom od gemova je morao i da spasi tri vezane brejk lopte, i tako dodatno demorališe Kovačevića.

• 15:14

Brejk Đokovića "s nulom"

Sada sve ide lagano Đokoviću, čak i više nego ranije. Vodi 2:0 u setovima, a sada je i "brejknuo" Kovačevića bez da je izgubio ijedan poen.

• 15:08

Đoković osvaja i drugi set - 6:2

Vodi Đoković 2:0 u setovima i to posle još jednog odličnog završetka. Potvrdio je "dupli brejk" i potom očuvao prednost do kraja drugog seta. Sve ide kako treba, Kovačević ne predstavlja pretežak izazov, makar ne do sada.

• 14:57

Drugi brejk prednosti za Novaka - 4:1

Sjajno igra Đoković, lepo se kreće, čisto udara lopticu i nekoliko odličnih bekhend paralela doprinelo je da stigne do novog brejka u drugom setu.

• 14:49

Đoković vodi 2:1

Potvrdio je Đoković brejk u drugom gemu drugog seta, ali onda u trećem Kovačević uspeva da spasi brejk loptu hrabrom igrom i potom osvoji prvi gem.