Napoli nastavlja dominaciju, pao i Empoli

Fudbaleri Napolija savladai su na svom terenu ekipu Empolija sa 2:0 u meču 14. kola Serije A.
Napoli nastavlja dominaciju, pao i EmpoliGettyimages.ru © Francesco Pecoraro

Napoli je nastavio nepobedivi niz u domaćem prvenstvu, a izabranici Lučana Spaletija došli su do 12. pobede u 14 odigranih utakmica.

Nova "žrtva" tima iz Napulja bio je Empoli, koji je poražen sa 2:0 na stadionu "Dijego Armando Maradona".

Dugo su uspevali gosti da odole naletima domaće ekipe, ali je Napoli u finišu sa dva gola uspeo da prelomi meč u svoju korist.

Igrao se 69. minut, kada je sudija Paireto dodelio jedanaesterac domaćoj ekipi, a siguran sa bele tačke bio je Lozano.

U 74. minutu, Empoli je dodatno otežao sebi posao, pošto je fudbaler gostiju Luperto, zaradio drugi žuti karton, te je ostavio svoju ekipu sa igračem manje u nastavku.

Napoli je to znao da iskoristi, pa je u 88. minutu Zijelinski postigao gol koji je rešio pitanje pobednika.