Partizan prosuo prednost i pao u Istanbulu - Efes ubacio "stotku" crno-belima

Ekipa Željka Obradovića nije uspela da ostvari drugu uzastopnu pobedu u Evroligi, ali će imati za čime da žali
Partizan prosuo prednost i pao u Istanbulu - Efes ubacio "stotku" crno-belima© Euroleague

Košarkaši Partizana poraženi su večeras od Efesa u Istanbulu 100:94 (22:22, 28:23, 14:29, 36:20) u 10. kolu Evrolige.

Efes sad ima skor 5-5, a Partizan 4-6.

Obe ekipe su ušle oslabljene u meč, domaćinu su nedostajali Tibor Plajs i Elajdža Brajant, a Partizanu Aleksa Avramović i Kevin Panter.

U prvom poluvremenu gotovo da se nisu igrale odbrane, a Efes je najvećih plus devet (38:29) imao sredinom druge deonice. Na poluvremenu je bilo plus pet za domaćina (50:45).

Partizan je odlično odigrao treću četvrtinu koju je dobio rezultatom 29:14, pa je u poslednjih 10 minuta ušao sa "plus 10" - 74:64. Efes je napravio veliku seriju na startu četvrte deonice i stigao do 78:78 u 34. minutu.

U poslednja tri minuta ušlo se rezultatom 83:83, a onda je Efes serijom 7:2 prelomio meč. Najefikasniji u Partizanu bio je Frenk Kaminski sa 24 poena, a pratili su ga Pi Džej Doužer sa 21 i Džejms Naneli sa 16.

Kod Efesa je najefikasniji bio Šejn Larkin sa 27 poena, Darijus Tompson je dao 18, Ante Žižić i Vil Klajburn po 12, a Derek Vilis 10. U narednom kolu, sledećeg četvrtka, Partizan dočekuje Panatinaikos.

• 24. nov 2023 • 20:38

20:38

Kraj utakmice - pobeda Efesa 100:94

Katastrofalna četvrta četvrtina prepuna grešaka koštala je Partizan pobede u Istanbulu. Ušli su u poslednju deonicu sa 10 poena prednosti, a onda su primili 36 poena i prelako dozvolili Efesu da stigne do pete pobede u sezoni.

Crno-beli sada imaju skor 4-6, ali više će ih boleti način na koji su ispustili tako lepu prednost.

• 20:23

37' - Efes ima četiri poena prednosti

Serija loših poteza Ognjena Jaramaza - dve izgubljene lopte i nesportski faul doneli su Efesu povratak u prednost, pa je izvesno da nas očekuje dramatična završnica.

Na tri minuta do kraja, domaći tim vodi 87:83.

• 20:12

33' - Katastrofa Partizana na startu četvrte četvrtine

Imali su 10 poena razlike, a onda su za manje od tri minuta dozvolili seriju Efesa 12:4! Trojka Klajburna je vratila ovaj susret na samo jedan posed, pa nije ni čudo da je Željko Obradović besan.

• 20:01

Kraj treće četvrtine - Partizan vodi 74:64!

Bio je Partizan u seriji 12:2 u trećoj deonici i ta rapsodija u igri, koju je Doužer krunisao trojkom, dovela je crno-bele na čak sedam poena prednosti.

Uz to, odbrana Partizana je ostvarila veliki posao - posle 28 primljenih poena u drugoj, sada su dozvolili samo 14, što je napravilo najveću razliku.

A šlag na tortu je bila trojka Kaminskog u poslednjoj sekundi treće četvrtine!

• 19:44

25'- Naneli spušta na "minus jedan"

Partizan vodi 11:6 za sada u trećoj deonici nakon četiri poena Nanelija iz ekstra poseda, ali i nekoliko lepih poteza Doužera. Rezultat je 56:55 za Efes.

• 19:20

Kraj druge četvrtine - Efes vodi 50:45!

Na poluvreme crno-beli odlaze sa zaostatkom od pet poena, nakon poena Bruna Kabokla u završnici sa linije slobodnih bacanja.

Uspela je Obradovićeva ekipa da se malo konsoliduje nakon onih 10 poena prednosti koje je Efes imao na 2:49 do kraja (bilo je tada 44:34).

Doužer i Smailagić su tada isto pogađali trojke, i upravo je odličan šut sa distance ono što drži crno-bele. Kaminski je ubacio 13 poena, a Kaboklo osam. U timu Efesa dvocifreni Tompson sa 11 i Vilis i Larkin sa po 10.

• 19:06

Efes u seriji 16:4

I njom domaća ekipa stiže do 40:31 na četiri minuta pre kraja poluvremena. Slaba druga četvrtina Partizana, loše ide organizacija napada i crno-beli imaju čak sedam izgubljenih lopti na ovom meču. Sve to domaći tim kažnjava.

• 18:59

14' - Efes trojkama do vođstva (27:32)

Efes bolje otvara drugu deonicu, a Larkin sa dve uzastopne trojke koristi dobar protok lopte domaćih.

Tako Efes prvi put stiže do "plus pet".

• 18:49

Kraj prve četvrtine - 22:22

Efes je u finišu prve deonice uspeo da preokrene, a na kraju posle promašaja Anđušića, Ledej u poslednjoj sekundi zakucava za izjednačenje.

Solidna prva deonica nakon četiri ubačene trojke Partizana, a Kaminski predvodi ekipu sa osam poena.

• 18:37

5' - Partizan odlično počinje (11:6)

Tri trojke Partizana u prvih četiri i po minuta meča - Kaminski i Kaboklo su otvorili meč serijom 6:0, a onda i Doužer podiže na "plus 5".