Vlahović strelac u derbiju, Inter odbranio vrh

Fudbaleri Juventusa i Intera odigrali nerešeno - 1:1 u derbiju 13. kola Serije A
Vlahović strelac u derbiju, Inter odbranio vrhGetty © Valerio Pennicino

U velikom derbiju Italije, Juventus i Inter su odigrali nerešeno - 1:1.

Torinska ekipa je do prednosti došla u 27. minutu, golom Dušana Vlahovića.

Federiko Kjeza je probio po strani, vratio loptu do Vlahovića, a srpski napadač odlično reagovao i smestio je u mrežu.

Ipak, Inter je brzo došao do izjednačenja, pošto je Lautaro Martinez pogodio u 33. minutu.

Posle uzbuđenja u prvih 45 minuta očekivalo se više u nastavku, ali su šanse i golovi izostali.

Inter je sačuvao lidersku poziciju, na kojoj ima 32 boda, dok Juventus ima dva manje.

Fudbaleri Rome pobedili su Udineze sa 3:1.

Roma je, kao mnogo puta ove sezone, do bodova došla u neizvesnoj i dramatičnoj završnici.

Đanluka Manćini je doneo "vučici" prednost u 20. minutu, ali su gosti izjednačili preko Florijana Tovana u 57.

Dibala je u 81. minutu doneo domaćinu novu prednost, a pobedu je potvrdio El Šaravi u 90. minutu meča.

Roma je peta sa 21 bodom, dok je Udineze 16, sa 11 osvojenih bodova.

Empoli i Sasuolo su odigrali fantastičan meč, u kojem su slavili gosti sa 4:3.

Na poluvremenu je bilo 2:2, Kaputo (sa penala) i Facini su bili strelci za domaće, a Pinamonti i Mateus Enrike za goste.

U nastavku je gostima Berardi doneo prednost sa bele tačke u 66. minutu.

Autogolom Matijasa Vine u 86. minutu, Empoli je došao do izjednačenja, ali je Berardi u nadoknadi obezbedio bodove gostima.

Sasuolo je 13. sa 15 bodova, dok je Empoli na 18. mestu sa deset.