Jokić dirigovao u novoj pobedi Nagetsa i pokvario Durentu istorijsko veče

Košarkaši Denvera pobedili su u gostima Finiks sa 119:111

Utakmice Denvera i Finiksa u Arizoni su bile interesantne prethodnih sezona, a ni ovaj put nije izostalo uzbuđenja.

Nagetsi su ušli jako u meč i napravili lepu razliku na kraju izuzetno efikasne prve četvrtine - 41:30, a sredinom druge četvrtine su imali čak 17 poena prednosti.

Kod domaćih su bili raspoloženi Jusuf Nurkić i Kevin Durent, pa su polako krenuli da tope prednost gostiju.

U završnici su bili najbliži preokretu, pošto su spustili na manje od pet poena, ali je Denver odbio sve napade domaćih i sačuvao pobedu.

Jokić je, očekivano, predvodio Nagetse sa 21 poenom i čak 16 asistencija.

Srpski centar je upisao i pet uhvaćenih lopti.

Džekson je ubacio jedan manje, Porter 19 (uz deset skokova), Kaldvel-Poup i Holidej po 15, a dvocifren je bio i Stroter sa 11.

Jusuf Nurkić je bio najefikasniji u Finiksu sa 31 poenom, a Kevin Durent ga je pratio sa 30.

Durent je ove večeri ušao u top 10 strelaca u istoriji lige, pošto je pretekao Mozesa Melouna kada je postigao 27,410 poen.