Liverpul se ponovo "izvukao", golčina Eliota u nadoknadi za pobedu

Fudbaleri Liverpula savladali su u gostima ekipu Kristal Palasa sa 2:1 u meču 16. kola Premijer lige
Liverpul se ponovo "izvukao", golčina Eliota u nadoknadi za pobeduGetty © Justin Setterfield

Još jedan preokret napravili su "crveni" ove sezone.

Na uvek nezgodnom gostovanju na "Selhurst parku", Liverpul je uz dosta muke stigao do tri poena.

Mreže su dugo mirovale, a domaćin je prvi stigao do vođstva.

Bilo je to u 57. minutu, kada je Mateta bio precizan sa bele tačke.

Išlo je sve po planu Palasa, ali je završnica protekla potpuno u znaku Liverpula.

Prvo je u 75. minutu Aju dobio drugi žuti karton, pa su domaći ostali sa igračem manje.

Minut kasnije, Džouns je asistirao Salahu, a Egipćanin postigao gol za izjednačenje.

Pokušao je tim Roja Hodžsona da izvuče barem bod, ali je u nadoknadi primio novi gol.

Salah je odložio loptu za Eliota, a ovaj hirurški preciznim udarcem postigao pogodak i kompletirao preokret gostiju.

Do kraja nadoknade, malo je nedostajalo da Palas izjednači, ali je Alion u nekoliko navrata odlično reagovao.