Podela bodova na "Enfildu" - Arsenal na prvom mestu, Liverpul odmah iza

Fudbaleri Liverpula i Arsenala odigrali su nerešeno 1:1, u derbi meču 18. kola Premijer lige
Podela bodova na "Enfildu" - Arsenal na prvom mestu, Liverpul odmah izaGetty © Michael Regan

Ništa manje od spektakla nije se očekivalo u duelu Liverpula i Arsenala na "Enfildu".

Meč je opravdao sva očekivanja, pošto su ljubitelji fudbala mogli da uživaju u intenzitetu i uzbuđenju koji je meč doneo.

Obe ekipe imaju za čim da žale i oba tima na kraju mogu osetiti gorak ukus u ustima.

Arsenal je na najbolji mogući način ušao u meč, pošto je do vođstva stigao već u četvrtom minutu susreta.

Edegor je iz prekida ubacio upotrebljiv centaršut u šesnaesterac domaćih, a tamo je Gabrijel odlično skočio i glavom smestio loptu u mrežu.

Liverpul se brzo oporavio od tog gola i odmah krenuo u odgovor.

Igrao se 29. minut, kada je Arnold savršenom loptom proigrao Salaha, a Egipćanin u svom prepoznatljivom stilu uspeo da izbori poziciju za udarac levom nogom, a potom i "zakuca" loptu iza leđa golmana Raje.

Ono što je gotovo neverovatno, jeste da se od 29. minuta, pa sve do kraja susreta, rezultat nije menjao.

Imali su svoje šanse za gol i pobedu i jedni i drugi, ali su zahvaljujući dobrim intervencijama golmana, ali i okvira gola, mreže ostale netaknute.

Zahvaljujući osvojenom bodu, Arsenal je izbio ponovo na prvo mesto na tabeli, sa 40 bodova, jednim više od Liverpula i Aston Vile, koji se nalaze na deobi druge pozicije.