Napoli "crveneo", Roma pobedila

Fudbaleri Rome savladali su na svom stadionu ekipu Napolija sa 2:0 u meču 17. kola Serije A
Napoli "crveneo", Roma pobedilaGetty © Paolo Bruno

"Olimpijski stadion" u Rimu bio je domaćin zanimljivog susreta između Rome i Napolija.

Rasplet je viđen u drugom poluvremenu, a jedan od ključnih momenata desio se u 66. minutu.

Fudbaler gostiju Mateo Politano, dobio je direktan crveni karton, pa je Napoli ostao sa desetoricom na terenu.

Deset minuta kasnije, posle gužve u šesnaestercu gostiju, Lorenco Pelegrini je pogodio na asistenciju El Šaravija.

Do kraja susreta, gosti su dobili još jedno isključenje, pošto je Osimen dobio drugi žuti karton u 87. minutu.

Meč je kraju priveo Lukaku, koji je golom u šestom minutu nadoknade, postavio konačnih 2:0.

Roma je tako u direktnom duelu, pretekla tim iz Napulja na šestom mestu na tabeli Serije A.

Tim Žozea Murinja ima 28 bodova, jedan više od Napolija, a dva od Atalante.

U ostalim mečevima odigranim u subotu, Inter je sa 2:0 nadigrao Leće, dok je Verona istim rezultatom bila bolja od Kaljarija.