Drugi poraz Zvezde u ABA ligi, crveno-beli poraženi u Sloveniji

Košarkaši Cedevita Olimpije pobedili su Crvenu zvezdu sa 96:86 u utakmici 15. kola ABA lige

Prekinut je dobar niz Crvene zvezde, pa su beogradski crveno-beli posle tri vezane pobede osetili i ukus poraza.

Cedevita Olimpija je bolje ušla u meč, a do poluvremena napravila osetnu razliku - 49:37.

Zvezda se razbudila u nastavku, pa dobila treću četvrtinu sa 28:21 i najavila uzbudljivu završnicu.

Međutim, domaćin je bio bolji i u poslednjoj četvrtini, pa se pobeda nije dovodila u pitanje niti jednog trenutka.

Jago Mateus i Nemanja Nedović su bili najefikasniji sa po 24 poena, a Gedraitis je dodao 17.

U pobedničkom timu je Matković bio najbolji sa 23 poena (uz sedam skokova).

Zoran Dragić je dodao 19 poena, a Stjuart 15.

Cedevita Olimpija je upisala 11. trijumf u dosadašnjem delu takmičenja, dok je Crvena zvezde pretrpela tek drugi poraz u regionalnom takmičenju.

Zvezda je prva na tabeli sa 28 bodova, dok je Cedevita Olimpija na drugom mestu sa 26.