Napoli nastavlja da se bruka, Milan rutinski do pobede

Fudbaleri Napolija poraženi su na gostovanju kod Torina rezultatom 3:0, u meču 19. kola Serije A, istim rezultatom Milanje savladao Empoli u gostima
Napoli nastavlja da se bruka, Milan rutinski do pobedeGetty © Valerio Pennicino /

Napolijevim mukama nema kraja i to je potvrđeno i nakon meča sa Torinom.

Da se aktuelni šampion Italije nalazi u lošoj formi i da se muči, govori i podatak o tri vezana meča bez postignutog gola, a pet u poslednjih šest susreta.

Sanabrija je u 43. minutu pogodio za prednost domaćih, sa kojom se otišlo na poluvreme.

Drugi deo meča doneo je rasplet koji nikako nije odgovarao Napoliju.

Vlašić je u 52. minutu povisio na 2:0 za Torino, dok je Bonđorno u 66. postavio konačnih 3:0.

Pored poraza, problem za Napoli predstavlja i crveni karton koji je u 50. minutu zaradio Mazoki, koji je četiri minuta pre toga ušao u igru.

Nakon 19 odigranih utakmica, Napoli ima 28 bodova i zauzima tek osmo mesto na tabeli.

Torino ima bod manje i popeo se na deseto mesto na tabeli italijanskog šampionata.

Milan je sa 3:0, rutinirao ekipu Empolija.

Golove za Milan postigli su Ruben Loftus-Čik u 11, Olivije Žiru u 31. i Čaka Traore u 88. minutu.

Srpski fudbaleri Luka Jović i Jan-Karlo Simić nisu igrali za ekipu Milana, pošto su bili na klupi za rezerve.

Fudbaleri Milana se trenutno nalaze na trećem mestu na tabeli sa 39 bodova, a u narednom kolu na svom terenu dočekaće Romu.

Empoli je trenutno pretposlednja sa samo 13 bodova, a u narednom kolu Serije A gostovaće Veroni.