Užasna utakmica Denvera, Jokić postigao više od trećine poena svog tima

Najbolji košarkaš na svetu ponovo je bio na svom nivou, ali su svi ostali podbacili
Užasna utakmica Denvera, Jokić postigao više od trećine poena svog tima© Tanjug/AP Photo/Mary Altaffer

Košarkaši Denvera odigrali su najgoru utakmicu od početka sezone i ubednjivo su poraženi na gostovanju kod Njujorka – 122:84.

Bilo je ovo užasno izdanje izabranika Majka Melouna koji su ubacili najmanji broj poena od početka sezone, a jedino je Nikola Jokić bio na prepoznatljivom nivou.

Za nepunih 28 minuta na terenu postigao je 31 poena (13/18 iz igre), imao 11 skokova i tri asistencije.

Potpuno je izostala podrška saigrača, pošto je sledeći na listi strelaca, a ujedno i jedini uz Jokića sa dvocifrenim učinkom bio Eron Gordon, koji je duel završio sa samo 12 poena.

Domaćin je u "Medison Skver Gardenu" pobedu najavio u prvoj četvrtini koju je dobio 33:21, a potvrdio je već do poluvremena.

Na petnaestominutnoj pauzi bilo je +21, pa su Niksi do kraja samo pregazili aktuelnog šampiona.

Sve je funkcionisalo u ekipi iz "velike jabuke" – Odži Anunobi je predvodio svoj tim sa 26 poena, pratili su ga Branson sa 21, Grims sa 19, Randl sa 17, Di Vinćenco je ubacio 16, a Mekbrajd 13 poena.

Nagetsi su ostali treći na Zapadu sa 31 pobedom i 15 poraza, dok je Njujork četvrti tim Istočne konferencije sa skorom 28-17.