"Ludnica" u Premijer ligi, 26 golova na pet mečeva

Izuzetno zanimljivo je 23. kolo Premijer lige, što govore i rezultati utakmica u engleskom prvenstvu. Meč kola odigrali su Njukasl i Luton, koji su remizirali 4:4
"Ludnica" u Premijer ligi, 26 golova na pet mečevaGetty © George Wood

Subota je donela pravu golgetersku "ludnicu" u engleskom šampionatu.

Viđeno je čak 25 golova na pet utakmica, što dovoljno govori o tome koliko je bilo zanimljivo i uzbudljivo na ostrvu.

Everton i Totenhem remizirali su 2:2, koliko je bilo i u utakmici Barnlija i Fulama.

Brajton je sa 4:1 savladao Kristal Palas, dok je Aston Vila sa 5:0 u gostima deklasirala Šefild.

Meč dana je odigran na "Sent Džejms parku" u Njukaslu, gde je domaća ekipa remizirala sa Lutonom, u spektakularnoj utakmici koja je završena rezultatom 4:4.

Ludo je bilo od samog starta, pošto je Longstaf u sedmom minutu doneo prednost domaćin, da bi Luton izjednačio u 21. preko Ošoa.

Samo dva minuta kasnije, novi gol Longstafa za novu prednost Njukasla, ali su gosti ponovo izjednačili.

Bilo je to u 40. minutu, kada je strelac bio Barkli.

U razmaku od samo tri minuta (od 59. do 62.) Luton je postigao dva gola i poveo sa ubedljivih 2:4.

Strelci su bili Moris i Adebajo.

Ipak, Njukasl se ni tada nije predavao, već je uspeo da postigne dva gola i dođe do izjednačenja.

U 67. minutu je Tripije smanjio prednost rivala, da bi šest minuta kasnije, Barns postavio konačnih 4:4.