Srbe mučio šut, Bogdanović i Micić pognutih glava napustili parket

Prethodnu noć u najjačoj ligi sveta srpski reprezentativci pokušaće što pre da zaborave
Srbe mučio šut, Bogdanović i Micić pognutih glava napustili parket© Tanjug/AP Photo/Nell Redmond

Košarkaši Atlante hoks doživeli su poraz od Bruklin netsa u utakmici NBA lige rezultatom 124:97, uz ne baš sjajnu partiju Bogdana Bogdanovića.

Kapiten "orlova" nastavio je seriju pogođenih trojki, ali je generalno imao problema sa šutem, pa je završio za nešto više od 32 minuta završio sa 11 poena.

Imao je po tri asistencije iz skoka, uz šut iz igre 4/13 (1/5 trojke).

"Jastrebovi" su izuzetno loše počeli meč, izgubili uvodnu četvrtinu sa 34:16 što je samo odredilo dalji tok meča.

Na poluvremenu, Netsi su imali svega šest poena prednosti (56:50), ali su u nastavku pojačali i bez problema stigli do trijumfa.

U redovima pobedničke ekipe istakao se Kameron Džonson sa 29 poena, Denis Šreder je dodao 23 uz osam skokova i sedam asistencija, dok je Mikal Bridžis postigao 15.

Na drugoj strani, Dežonte Marej je bio najraspoloženiji sa 28 poena, Džejlen Džonson je dodao 14, dok su po 12 imali Deandre Hanter i Kobi Bafkin.

Šarlot hornetsi, uprkos činjenici da su igrali na svom parketu, nisu uspeli da pariraju Milvokiju – 111:99.

Baksi su rutinski rešili pitanje pobednika, a u poraženom timu Vasa Micić dobio je nešto više od 15 minuta.

Ponovo je srpski plejmejker slabo šutirao (samo jedan pogodak iz pet pokušaja), da bi na kraju završio sa dva poena, sedam asistencija i po jednim skokom i izgubljenom loptom.

Dabl-dabl Janisa (24 poena i 10 skokova) bio je dovoljan za pobedu, pa Milvoki sigurno drži treću poziciju Istoka sa skorom 39-21.

"Stršljenovi" su tek na 13. mestu sa 15 pobeda i 44 poraza.