Micić igrao kao nikad do sada u NBA, Rajaković se radovao protiv Šarlota

Novi "srpski derbi" odigran je u NBA ligi, ali ovoga puta akteri su bili jedan trener i jedan igrač
Micić igrao kao nikad do sada u NBA, Rajaković se radovao protiv Šarlota© Tanjug/Frank Gunn/The Canadian Press via AP

Košarkaši Toronta pobedili su Šarlot rezultatom 111:106 u noći između nedelje i ponedeljka.

Reptorsi, koje sa klupe predvodi srpski trener Darko Rajaković, ostvarili su važan trijumf u borbi za plasman u plej-in i to protiv ekipe za koju nastupa Vasilije Micić.

Micić je pre nekoliko sedmica trejdovan iz Oklahome u Šarlot, i dalje se navikava na novu ekipu, ali dobija sve veću minutažu.

U Kanadi je na parketu proveo skoro 36 minuta, što mu je rekord u najjačoj ligi sveta, zabeleživši 12 poena (5/13 šut iz igre), dva skoka i šest asistencija.

U izjednačenoj utakmici Reptorsi su do prednosti došli tokom treće četvrtine, a pitanje pobednika rešili početkom četvrte. Otišli su u tim trenucima na maksimalnih +15, Hornetsi su uzvratili, ali nisu imali snage za potpuni preokret.

Beret sa 23 poena i devet skokova, kao i Kvikli sa 22 poena i 11 asistencija, bili su najbolji u pobedničkoj ekipi.

Goste iz Šarlota predvodio je Miler koji je dabl-dabl kompletirao sa 26 poena i 10 uhvaćenih lopti.

Rajakovićevi izabranici trenutno su 12. na Istoku sa 23 pobede i 38 poraza, odmah iznad Šarlota koji ima skor 15-46.

U ostalim utakmicama NBA lige pobede su ostvarili Boston seltiksi, Oklahoma Siti tander, Orlando medžik, Njujork niksi i San Antonio sparsi.