Nagetsi pali posle produžetka, Jokić i Mari nedovoljni za raspoložen Finiks

Košarkaši Denver nagetsa, poraženi su na svom parketu od ekipe Finiks sansa sa 117:107 i to posle produžetka. Srpski košarkaš Nikola Jokić, meč je završio sa 25 poena, 16 skokova i pet asistencija
Nagetsi pali posle produžetka, Jokić i Mari nedovoljni za raspoložen FiniksGetty © Jamie Schwaberow

"Ludo" je bilo u Koloradu u utakmici Nagetsa i Sansa.

Susret treće i šeste ekipe na tabeli Zapadne konferencije NBA lige, odlučen je tek nakon dodatnih pet minuta košarke.

Oba tima bila su raspucana već u prvoj četvrtini, koju je Denver dobio sa 32:28.

Gosti su bili za klasu bolji u drugoj deonici, pa su tako na poluvreme odneli ubedljivih 15 poena prednosti.

Denver je zategao odbranu u druge dve četvrtine i tako uspeo da potpuno izbriše prednost Finiksa.

Izborili su Nagetsi produžetak, u kojem je Finiks uspeo da bude bolji, rezultatom 15:5.

Pobednički tim do pobede su predvodili Durent sa 35 i Alen sa 28 poena.

Dvocifreni su bili još i Bil sa 16 i Jubenks sa 10 poena.

Srpski košarkaš Nikola Jokić, ponovo je bio najbolji košarkaš svog tima.

Centar Denvera je meč završio sa 25 poena, 16 skokova i pet asistencija.

Mari je bio najbolji strelac Nagetsa sa 28 poena, dok je Porter junior ubacio 20.

Denveru je ovo bio 20. poraz i uz 43 pobede, nalazi se na trećem mestu na tabeli Zapada, sa istim brojem pobeda koliko ima i Oklahoma, a jednom manje od lidera Minesote.

Finiks je sada na skoru 36-26, što im je dovoljno za šesto mesto na tabeli.