Nestvarna Jokićeva partija ostala u senci poraza od Klipersa

Srpski košarkaš Nikola Jokić, ostvario je novi trip-dabl učinak, pošto je u porazu od LA klipersa imao 36 poena, 17 skokova i 10 asistencija
Nestvarna Jokićeva partija ostala u senci poraza od KlipersaGetty © Harry How

Sjajan meč priredile su dve ekipe iz gornjeg dela tabele Zapadne konferencije NBA lige.

Uzbudljivo i neizvesno bilo je od prvog do poslednjeg sekunda susreta.

Denver je bolje otvorio meč i nakon uvodnih 12 minuta košarke, imao dvocifrenu prednost.

Tim iz Kolorada je vodio 31:20, ali je potom usledio znatno bolji period Klipersa.

Domaćin iz Los Anđelesa je u drugoj četvrtini preokrenuo i konstantno bio u prednosti, ali se Denver nijednog trenutka nije predavao i dozvolio da razlika bude osetnija.

Meč je ulazio u dramatičnu završnicu, u kojoj su se bolje snašli Klipersi.

Nikola Jokić još jednom je bio apsolutni lider svog tima.

Momak iz Sombora je za 40 minuta na parketu, ostvario novi tripl-dabl učinak.

Imao je Nikola 36 poena, 16 skokova i 10 asistencija i tako došao do 129. tripl-dabla u karijeri, a 24. ove sezone.

Ipak, ni to nije bilo dovoljno za pobedu, a Srbin je promašio poslednji šut na meču, kada je trojkom pokušao da donese gostima pobedu.

Kliperse su do pobede predvodili Pol Džordž sa 28, Džejms Harden sa 20 i Ivica Zubac sa 14 postignutih poena.

Pored Jokića, u redovima Denvera su se istakli Eron Gordon sa 18, Kentavijus Kaldvel-Poup sa 16 i Majkl Porter junior sa 14 poena.

Nagetsi su porazom prepustili prvo mesto na tabeli Zapada ekipi Minesote.

Denver sada ima 53 pobede i 24 poraza, što je jedan poraz više od Timbervulvsa.

Što se tiče Klipersa, oni su stigli do 48. pobede i uz 28 poraza, zauzimaju četvrto mesto na tabeli.