U duelu dva trenutno najjača saudijska tima, pobedu je odneo onaj za koji nastupaju reprezentativci Srbije
Sergej u finalu Superkupa, a Ronaldo se blamirao - crveni karton, pa pesnicom ka sudiji© Twitter / screenshot / @centregoals

Fudbaleri El Hilala, bez povređenog Aleksandra Mitrovića i odavno odsutnog Nejmara, plasirali su se u finale Superkupa Saudijske Arabije, pošto su u polufinalu u Abu Dabiju savladali El Nasr 2:1.

Ekipa iz Rijada nastavila je neverovatan niz i 33. uzastopnim trijumfom popravila sopstveni svetski rekord.

Strelci za El Hilal bili su Naser Al Davsari u 61, na asistenciju Sergeja Milinkovića-Savića, i Malkolm u 72. minutu, dok je pogodak za El Nasr postigao Sadio Mane u 90+9. minutu.

No, meč je i ovog puta obeležila prva zvezda El Nasra Kristijano Ronaldo. On je isključen u 86. minutu zbog udaranja laktom protivnika, a tom prilikom snimljen je i kako zamahuje pesnicom u pravcu sudije, kao da se suzdržavao da ne napravi sebi još veći problem.

El Hilal će u finalu, u četvrtak, igrati protiv El Itihada, koji je u prvom polufinalu savladao El Vehdu 2:1, a na tom meču Karim Benzema postigao je prvi gol i konačno prekinuo golgeterski post.