Vojvodina na penale do polufinala Kupa - Carević junak protiv Čukaričkog

Novosađani su kao i Partizan stigli do naredne runde posle boljeg izvođenja jedanaesteraca
Vojvodina na penale do polufinala Kupa - Carević junak protiv Čukaričkog© Antonio Ahel/ATAImages

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su eliminisali Čukarički posle boljeg izvođenja penala. Novosađani su slavili ukupnim rezultatom 5:4, nakon što je u regularnih 90 minuta igre bilo 1:1.

Povela je Vojvodina u 50. minutu preko Vukana Savićevića i tako nagovestila da bi mogla da nastavi odličnu prolećnu formu. Ipak, nadu Čukaričkom pružio je Đorđe Ivanović izjednačujućim pogotkom u 68. minutu.

Po završetku regularnog dela susreta, odmah se pristupilo izvođenju jedanaesteraca, a junak je bio golman Vojvodine Lazar Carević sa dva odbranjena udarca.

On je u prvoj seriji odbranio pokušaj Nikole Milojevića, a u poslednjoj petoj i Vukašinu Jovanoviću. Za Vojvodinu su bila precizna sva četiri izvođača - Zukić, Petrović, Lazarević i Savićević.

Vojvodina se tako u polufinalu pridružila Partizanu, koji je ranije u sredu takođe slavio posle boljeg izvođenja penala, i to protiv Voždovca.