Hačanov bez šansi protiv Cicipasa, Grk prvi polufinalista Monte Karla

Stefanos Cicipas prvi je polufinalista mastersa u Monte Karlu, pošto je u dva seta savladao Karena Hačanova
Hačanov bez šansi protiv Cicipasa, Grk prvi polufinalista Monte KarlaGetty © Mateo Villalba

Hačanov je u trećem kolu eliminisao Danila Medvedeva, ali nije imao snage za još jedno iznenađenje u Kneževini.

Cicipas je potvrdio odličnu formu, pa je, posle ubedljivog trijumfa protiv Aleksandera Zvereva, za manje od sat i po vremena savladao ruskog tenisera.

U prvom setu, sva tri brejka viđena su na startu - Grk je dva puta zaredom oduzeo servis protivniku i došao do vođstva rezultatom 6:4.

U drugom setu Cicipas je bio još ubedljiviji - bilo je izjednačeno do 2:2, a onda 12. igrač sveta vezao dva brejka i sa 6:2 došao do polufinala.

Naredni protivnik grčkom teniseru biće pobednik duela između Janika Sinera i Holgera Runea.

Kasnije su na programu preostala četvrtfinala, a sastaju se Đoković - De Minor i Rud - Amber.

Masters u Monte Karlu igra se za nagradni fond 5.950.575 evra.