Ista meta, isto odstojanje - Siti i dalje bez kiksa

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u gostima Notingem Forest sa 2:0 u utakmici 35. kola Premijer lige
Ista meta, isto odstojanje - Siti i dalje bez kiksaGetty © Robbie Jay Barratt - AMA

Arsenal je slavio u gradskom derbiju, a onda se nadao kiksu Mančester sitija u Notingemu.

Međutim, ekipa Pepa Gvardiole je još jednom odradila rutinski posao, pa i dalje slovi za glavnog favorita za osvajanje šampionske titule.

Notingem Forest je na trenutke igrao zaista dobar fudbal, pretio gostima i igrao otvoreno, ali ekipa Nuna Espirita Santa nije iskoristila prilike koje su se ukazale.

"Građani" su do prednosti došli u 32. minutu, golom Joška Gvardiola, koji je glavom smestio loptu u gol nakon kornera koji je izveo Kevin de Brujne.

Erling Holand je u igru ušao u 62. minutu, a devet minuta kasnije je povisio na 2:0.

Šampionska trka se nastavlja - Arsenal je prvi sa 80 bodova, dok je Siti drugi sa 79 ali i utakmicom manje.

Do kraja šampionata Arsenal ima tri utakmice, a Siti četiri.