Liverpulov novi kiks koji vodi ka opraštanju od titule, svađa Klopa i Salaha

Fudbaleri Vest Hema i Liverpula odigrali su nerešeno 2:2 u meču 35. kola Premijer lige
Liverpulov novi kiks koji vodi ka opraštanju od titule, svađa Klopa i SalahaGetty © Justin Setterfield

Novo kolo engleskog šampionata donelo je novi kiks "crvenih" u trci za titulu Premijer lige.

Nakon što su u poslednjih par mečeva pretrpeli poraze od Kristal Palasa i Evertona, fubaleri Liverpula remizirali su u Londonu sa ekipom Vest Hema.

Iako većim delom meča opasniji tim, dobrano se Liverpul mučio protiv ekipe Vest Hema.

Domaćin je u finišu prvog poluvremena prvi stigao do gola i nagovestio Klopovim momcima da će veoma teško stići do sva tri boda.

Kudus je bio asistent u 43. minutu, a strelac gola za vođstvo Vest Hema bio je Bouen.

Ipak, pokazao je Liverpul svoj kvalitet u nastavku i uspeo da napravi preokret.

Igrao se 48. minut kada je Robertson ubacio u sredinu i volej udarcem matirao golmana Areolu za izjednačenje.

Minut 65. bio je na semaforu kada su "crveni" stigli do novog gola i preokreta.

Posle kornera i oštre lopte u petercu Vest Hema, Gravenberh je šutirao, lopta zakačila prvo Ogbonu, potom Součeka i na kraju Areolu i tako ušla u gol.

Taman kada je delovalo da Liverpul ima potrebno i neophodno za pobedu i sva tri boda, viđen je novi gol u njihovoj mreži.

Bouen se ovoga puta našao u ulozi asistenta, kada je centrirao ka Antoniju, koji glavom matira Alisona i postavlja, ispostaviće se konačnih, 2:2.

Pored remija, tačnije novog kiksa u borbi za titulu Premijer lige, navijači Liverpula ne mogu biti zadovoljni ni svađom koju su imali Salah i trener Klop u finišu susreta, odnosno pri ulasku Egipćanina u igru.

Nakon 35 odigranih mečeva, Liverpul ima 75 bodova i nalazi se na trećem mestu na tabeli.

"Crveni" su upisali samo jednu pobedu u poslednjih pet mečeva, pa imaju bod manje od Sitija (uz dva meča više) i dva boda manje od Arsenala (uz meč više).

Što se tiče Vest Hema, oni se nalaze na osmom mestu na tabeli sa 49 osvojenih bodova.

"Čekićari" će imati veoma težak posao da se domognu mesta koja vode u evropska takmičenja, pošto trenutno zaostaju četiri boda za šestim, a 11 bodova za petim mestom na tabeli Premijer lige.