Roma izvukla bod u Napulju, Atalanta sigurna protiv Empolija

Fudbaleri Napolija i Rome podelili bodove pod Vezuvom
Roma izvukla bod u Napulju, Atalanta sigurna protiv EmpolijaGetty © Giuseppe Maffia/NurPhoto

Sjajan meč su odigrali Napoli i Roma na stadionu "Dijego Armando Maradona".

Roma je imala sreće što na poluvremenu domaćin nije imao ubedljivu prednost, jer je Napoli ređao šanse i napade, ali je Mile Svilar sačuvao mrežu.

Delovalo je da je samo pitanje trenutka kada će Napoli doći do gola, a dogodilo se upravo suprotno.

Žuan Žezus je skrivio penal protiv bivšeg kluba, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Dibala u 59. minutu.

Ipak, nije dugo trajala prednost gostiju, pošto je Olivera izjednačio u 65. minutu.

Viktor Osimen je pogodio za preokret u 84. minutu sa bele tačke, ali je Roma uspela da izvuče bod.

Tami Abraham je zatresao mrežu u 89. minutu i postavio konačan rezultat.

Roma je peta sa 59 bodova, dok je Napoli osmi sa 50.

U istom terminu, Atalanta je sa 2:0 savladala Empoli.

Mario Pašalić je iskoristio penal u 42. minutu, a Ademola Lukman se upisao u strelce u 51.

Atalanta je šesta sa 57 bodova, a Empoli 17. na tabeli sa 31.

U prvom današnjem meču, Inter je na svom terenu proslavio titulu, pobedom nad Torinom.

U poslednjoj današnjoj utakmici, Fjorentina je na svom terenu deklasirala Sasuolo sa 5:1.