Fudbaleri Intera pobedili su na svom terenu ekipu Torina rezultatom 2:0 u utakmici 34. kola Serije A
Proslavljena titula u Milanu, Inter bolji od Torina u istorijskom meču u Seriji AGetty © Mattia Ozbot/Inter

Igrače Intera je do stadiona sačekao i pozdravio koridor navijača, pošto su pre šest dana pobedom protiv Milana (2:1) obezbedili titulu u Seriji A.

Fudbaleri Torina su pred početak meča pozdravili neroazure i čestitali na tituli, a domaći fudbaleri su po završetku utakmice proslavili osvajanje titule sa navijačima.

Meč u Milanu je bio istorijski za italijanski fudbal, pošto je utakmicu prvi put u istoriji predvodila ženska sudijska trojka. Glavni sudija je bila Marija Sole Ferijeti Kaputi, dok su njene pomoćnice bile Frančeska di Monte i Ticijana Trašijati.

Oba gola za Inter postigao je Hakan Čalhanoglu, koji se upisao u strelce u 56. minutu i u 60. minutu iz jedanaesterca.

Fudbaleri Torina su meč završili sa fudbalerom manje, pošto je u 49. minutu isključen Adrijen Tameze.

Srpski reprezentativci Vanja Milinković-Savić i Ivan Ilić odigrali su ceo meč za Torino, dok je Uroš Kabić bio na klupi za rezerve.

Inter je prvi na tabeli Serije A sa 89 bodova, a u narednom kolu gostovaće Sasuolu.

Fudbaleri Torina zauzimaju deseto mesto na tabeli sa 46 bodova, a u narednom kolu italijanskog prvenstva na svom terenu dočekaće Bolonju.

U drugom današnjem meču, Bolonja i Udineze su odigrali nerešeno - 1:1.

Gosti su poveli golom Pajera u poslednjim treucima prvog dela igre, a izjednačio je Salemakers u 78.