Petrović u nadoknadi srušio Partizan, Vojvodina slavila u Humskoj

Fudbaleri Vojvodine savladali su ekipu Partizana u gostima sa 3:2 u meču 33, kola Superlige Srbije
Petrović u nadoknadi srušio Partizan, Vojvodina slavila u Humskoj© ATA Images

Ni nevreme u Beogradu nije pokvarilo derbi koji su odigrali Partizan i Vojvodina.

Interesantan i sadržajan meč viđen je na stadionu u Humskoj, a gosti su slavili golom u poslednjem minutu sudijske nadoknade.

Domaćin je dobro ušao u meč i prvi stigao do vođstva.

Igrao se 18. minut kada je Natho proigrao Saldanju, a centaršut Brazilca završio je u golu gostiju, jer je Crnomarković postigao autogol.

U finišu prvog dela meča, Vojvodina je uspela da postigne dva gola i napravi preokret.

Zadi je u 38. minutu izjednačio, da bi efektan pogodak Zukića u 44. doneo prednost novosadske ekipe, sa kojom se otišlo na poluvreme.

Drugi deo meča doneo je podjednak, ako ne i veći broj uzbuđenja.

Partizan je do izjednačenja došao u 57. minutu, kada je Nikolić proigrao Stojkovića, a ovaj uhvatio golmana gostiju "na spavanju".

Usledio je period igre u kojem je Vojvodina ponovo bila opasniji rival i malo je nedostajalo da to materijalizuju.

Postigle su "lale" dva gola nakon prekida, ali su oba poništena zbog faulova.

Taman kada se pomislilo da će Partizan i Vojvodina podeliti bodove, Njegoš Petrović je postao heroj gostiju.

Četvrti minut nadoknade se igrao, kada ga je proigrao Vukanović u jednom tranzicionom napadu.

Petrović je imao dovoljno vremena i prostora da se namesti i veoma precizno šutira, te matira golmana Partizana i postigne pobedonosni pogodak.

Crno-beli su vezali peti poraz u svim takmičenjima i ostali na 70 osvojenih bodova, te drugom mestu na tabeli.

Nakon boda protiv Crvene zvezde, Vojvodina sada stiže do pobede protiv Partizana i sa 54 boda zauzima šesto mesto na tabeli Superlige Srbije.