Čelsi silan u londonskom derbiju, Petrović još jednom sačuvao mrežu

Fudbaleri Čelsija savladali su ekipu Vest Hema 5:0 u londonskom derbiju u okviru 36. kola Premijer lige, a srpski golman Đorđe Petrović još jednom je uspeo da sačuva mrežu
Čelsi silan u londonskom derbiju, Petrović još jednom sačuvao mrežuGetty © Ryan Pierse

Kako se sezona bliži kraju, Čelsi igra sve bolje - u 36. kolu "plavci" su pregazili gradskog rivala, ekipu Vest Hema, i došli do 15. trijumfa u takmičenju.

Srpski golman Đorđe Petrović nije imao previše posla pred svojim golom,pa je uspeo još jednom da sačuva svoju mrežu u debitantskoj sezoni u Premijer ligi.

Ekipa Maurisija Poketina pitanje pobednika rešila je u prvom poluvremenu, kada je golovima Palmera, Galagera i Maduekea stekla tri gola prednosti.

Konačan rezultat postavio je dvostruki strelac Kolumbijac Nikolas Džekson - golovima u 48. i 81. minutu.

Koliko je Čelsi bio dominantan u ovom meču govori činjenica da je najbolji igrač gostiju bio golman Areola, koji je uisao čak devet odbrana.

"Plavci" su tako stigli do sedmog mesta na tabeli, pa iako je to izgledalo nemoguće tokom sezone, boriće se za izlazak u Evropu.

U drugoj utakmici odigranoj u istom tereminu, Brajton je u finišu meča savladao Aston Vilu 1:0.