Novak saznao rivala i prvu prepreku u Rimu

Francuz Korentan Mute biće protivnik srpskom teniseru Novaku Đokoviću u drugom kolu mastersa u Rimu. Njihov meč na programu je u petak od oko 19 časova
Novak saznao rivala i prvu prepreku u RimuGetty © Insidefoto / Contributor

Novak je saznao svog prvog protivnika na turniru u Rimu.

Francuz Mute je savladao Rusa Romana Safijulina rezultatom 2:1 (3:6, 7:6 (7:1), 6:2).

Meč je bio veoma neizvestan, što pored rezultata govori i podatak da je završen nakon dva sata i 35 minuta.

U prvom setu Francuz je napravio dva, a Rus tri brejka i tako stigao do vođstva, ali je zatim usledio veliki preokret.

Mute, 83. na ATP listi, osvojio je drugi set u taj-brejku, pošto nijedan teniser nije uspeo da napravi brejk.

U trećem setu Mute je napravio dva brejka i stigao do pobede protiv 39. igrača sa ATP liste.

Mute je u glavni žreb mastersa u Rimu ušao kao "laki luzer" pošto je u finalu kvalifikacija bio poražen od Brazilca Tijaga Monteira (0:2 - 3:6, 4:6).

Meč Đokovića i Mutea igra se u petak uveče posle 19 časova, saopšteno je na sajtu turnira.

Susret će se odigrati na Centralnom terenu, a pre Srbina i Francuza će se igrati mečevi Lorenco Museti – Terens Atmane, Irina Kamelija Begu – Elena Ribakina i Elizabeta Kočareto – Karolin Garsija.

Srpski teniser Miomir Kecmanović će meč drugog kola protiv Kaspera Ruda igrati na terenu broj 12, najverovatnije oko 17 časova.

Hamad Međedović će meč protiv Alehandra Davidoviča Fokine igrati u subotu.

Masters u Rimu igra se za nagradni fond od 7.877.020 evra.