Novak rutinirao Mutea na startu mastersa u Rimu

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo mastersa u Rimu, pošto je savladao Francuza Korentana Mutea sa 2-0 (6:3, 6:1) u setovima
Novak rutinirao Mutea na startu mastersa u RimuGetty © Dan Istitene

Iako je poprilično "uspavano" ušao u meč, Novak je uspeo da upiše poprilično rutinsku pobedu.

Mute je nagovestio da može da pruži solidan otpor, ali kada je došao do svoje prepoznatljive igre, Novak je bio za nekoliko klasa bolji rival.

Počelo je serijom brejkova, a više ih je imao Mute.

Prvi je napravio u uvodnom gemu, Novak je uzvratio istom merom, ali je ponovo Francuz oduzeo servis i poveo sa 3:1.

Od tog trenutka, Đoković je potpuno "ugasio" Mutea, podigao kvalitet tenisa i osvojio naredna četiri gema.

Nakon 44 minuta, Novak je osvojio prvi set sa 6:3.

Drugi, koji je započeo jednom bizarnom scenom u kojoj je Đokovićevom rivalu zvonio telefon na klupi, je protekao u konstantnom nerviranju Mutea.

Na sve načine je pokušao Francuz da promeni tok meča i neizbežnu sudbinu, ali je Đoković odolevao svim "štosevima".

Brzo je Srbin napravio jedan, a potom i drugi brejk, što mu je u velikoj meri pomoglo da susret privede kraju bez većih trzavica.

Za kraj, najbolji teniser sveta je i treći put oduzeo servis rivalu i sa 6:1 osvojio drugi set.

Đoković je izborio plasman u treće kolo mastersa u Rimu, gde će igrati protiv Alehandra Tabilja iz Čilea.

Tabiljo zauzima 32. poziciju na ATP listi.

• 10. maj 2024 • 20:33

20:33

Kraj meča, Novak je u trećem kolu

Na sjajan način Novak završava drugi set rezultatom 6:1 i tako nakon sat vremena i 26 minuta, privodi meč kraju i beleži pobedu u drugom kolu mastersa u Rimu.

• 20:32

Srbin gazi ka pobedi, novi brejk

Nema rešenja Francuz za Novaka Đokovića, koji pravi i treći brejk i vodi sa 5:1. U narednom gemu, Mute servira za opstanak u meču.

• 20:23

Novi brejk: Đoković - Mute 6:3, 4:1

Đoković stiže do dva brejka prednosti u drugom setu, u kojem vodi sa 4:1.

• 20:06

Brejk Đokovića na startu drugog seta

Uz dosta truda, Đoković je uspeo da slomi otpor Mutea na startu drugog seta i tako napravi brejk.

• 19:54

Novak osvaja prvi set!

Četiri vezana gema osvaja srpski teniser i tako privodi prvi set kraju rezultatom 6:3.

• 19:51

Đoković vodi 5:3, servira za set

Evo novog brejka, ponovo u režiji srpskog tenisera, koji vodi sa 6:3 i koji će servirati za osvajanje prvog seta.

• 19:40

Novakov brejk za izjednačenje

Imao je Mute 40:0, a potom i prednost nakon đusa, ali ni to nije bilo dovoljno da se odbrani od naleta Novaka Đokovića. Srbin pravi brejk i dolazi do izjednačenja - 3:3.

• 19:29

Đoković - Mute 1:3

Prvi put na meču viđen je gem koji je osvojio teniser koji servira. Mute potvrđuje brejk i vodi sa 3:1 u prvom setu.

• 19:24

Nastavlja se serija brejkova

Tri gema i isto toliko brejkova viđeno je na startu meča Đokovića i Mutea.

Relativno lako je francuski teniser došao do tri brejk lopte, Novak je odbranio dve, ali ne i treću.

Đoković - Mute 1:2

• 19:21

Đoković vraća brejk

Imao je Francuz priliku da potvrdi brejk i povede sa 2:0, ali je Đoković napravio preokret i oduzeo servis rivala.

Na početku meča rezultat je 1:1.