Srbin zamalo da se pobije u Americi, Mesi i Suarez nastavljaju sa pobedama

Svako kolo u MLS ligi garantuje velika uzbuđenja, a sada je i jedan srpski igrač bio u centru pažnje
Srbin zamalo da se pobije u Americi, Mesi i Suarez nastavljaju sa pobedama© Tanjug/Graham Hughes/The Canadian Press via AP

Fudbaleri Intera iz Majamija pobedili su Montreal sa 3:2 posle velikog preokreta i zadržali lidersku poziciju na tabeli Istočne konferencije.

Domaćin je vodio 2:0, ali to nije sprečilo Lionela Mesija, Luisa Suareza i saigrače da upišu peti uzastopni trijumf.

Djuk je u 22. minutu doveo domaće u vođstvo, a samo deset minuta kasnije Vilsent povećao na 2:0.

Gosti su brzo odgovorili i do poluvremena uspeli sud a dođu do izjednačenja.

Prvo je Rohas sjajno pogodio iz slobodnog udarca u 44. minutu, da bi Suarez nakon kornera izjednačio u poslednjim trenucima prvog dela igre i postigao 11. pogodak u sezoni. Sjajni Urugvajac je najbolji strelac američkog šampionata.

Konačan rezultat postavio je Kremaši, koji je u 59. minutu na asistenciju Rohasa postigao treći gol za ekipu iz Majamija.

Što se tiče srpskih fudablera u MLS, Dejan Joveljić bio je starter u ekipi Los Anđeles galaksija, ali nije uspeo da se na svom terenu upiše u strelce protiv Real Solt Lejka (2:2). Njegov saigrač, golman Novak Mićović, ovaj susret je gledao sa klupe.

Njujork siti kao gost pobedio je Toronto 3:2, Jovan Mijatović nije dobio priliku, dok je Strahinja Tanasijević ušao tek u 90. minutu meča.

Tanasijević je na kraju meča našao usred sukoba, kada je posle meča nastala velika gužva.

Srpskog igrača saigrači su izvukli iz mase, kako ne biu došlo do većeg incidenta.