Vilagoš je ovim uspehom ispunila i normu za nastup na Olimpijskim igrama u Parizu, zajedno sa Milicom Gardašević, Angelinom Topić i naravno, Ivanom Španović
Novo čudo za Srbiju - Vilagoš srebrna na Evropskom prvenstvu, oborila državni rekordGetty © Jurij Kodrun / Stringer

Još jedna medalja za Srbiju na Evropskom prvenstvu u atletici u Rimu, pošto je posle Angeline Topić srebrno odličje osvojila i Adriana Vilagoš.

Fenomenalna 20-godišnjakinja iz Vrbasa zauzela je drugo mesto u bacanju koplja sa hicem 64,42 metara, čime je postavila nacionalni rekord Srbije

Ona je tako ostvarila najbolji hitac u karijeri, a usput uspela da po drugi put u karijeri osvoji srebro na Evropskom prvenstvu, posle uspeha u Minhenu pre dve godine.

Vilagoš, inače dvostruka juniorska šampionka sveta, bacila je rekordni hitac u trećoj seriji u trenucima kada joj je pretio kraj takmičenja posle samo tri serije, a fenomenalno bacanje joj je donelo veliki uspeh.

Zlato je osvojila Hadson iz Austrije (64,62), dok je Norvežanka Obst sa 63,50 metara osvojila bronzanu medalju.

U finalu je bila još jedna bacačica koplja iz Srbije - Marija Vučenović je ostvarila najveći uspeh na Prvenstvima Evrope u karijeri zauzevši devetu poziciju.