Srbija i Balkan

Dodik: Vojska Srbije je ozbiljna regionalna sila

Lider SNSD-a koji je prisustvovao prikazu novih i modernizovanih sredstava i sistema VS na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" u Batajnici, rekao da je Vojska Srbije pre 10, 15 godina bila, u najmanju ruku, u zapuštenom stanju
Milorad Dodik© TANJUG/ AMIR HAMZAGIĆ/ bg

Sve što je urađeno u poslednje vreme za Vojsku Srbije je impresivno, izjavio je predsednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata Milorad Dodik i dodao da je Vojska danas ozbiljna, ne samo regionalna sila, nego jedna od najjačih odbrambenih sila.

Dodik je, koji je prisustvovao prikazu novih i modernizovanih sredstava i sistema VS na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" u Batajnici, rekao da je Vojska Srbije pre 10, 15 godina bila, u najmanju ruku, u zapuštenom stanju.

"Ono što je učinjeno u poslednje vreme u podizanju sposobnosti vojske je zaista impresivno. Treba se prisetiti, pre 10-15 godina, može se reći da je Vojska Srbije bila u veoma, najmanju ruku, zapuštenom stanju. Danas je ovo ozbiljna, ne samo regionalna sila, vojna, u svakom slučaju, jedna od najjačih odbrambenih sila, koja se može uporediti sa drugim većim zemljama", rekao je Dodik.

Čestitao je predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, načelniku Generalštaba Vojske Srbije generalu Milanu Mojsiloviću, svim vojnicima i oficirima.

image
Live