
Vučić: Srbija je vojno neutralna, ne pripadamo nijednom vojnom savezu

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je Srbija vojno neutralna i da sama čuva svoje nebo i zemlju, kao i da ima sve sposobniju vojsku.
Vučić je, posle uspešno izvedenog gađanja iz sredstava i sistema ratne tehnike Vojske Srbije na poligonu Pasuljanske livade, na pitanje da li predstavljaju neka od tih sredstava i sistema čije smo dejstvo danas videli iznenađenje za mnoge koji se baš i ne raduju vojnim uspesima Srbije, rekao da se niko ne raduje osim naših građana.

"Što bi se neko radovao? Raduje se naš narod i građani ove zemlje. Što bi se bilo ko radovao? Mi ne pripadamo nijednom vojnom savezu. Mi smo vojno neutralni. Samo da mi objasnite tu matematiku zbog čega bi se bilo ko radovao našoj snazi. To svi ljudi treba da znaju. Ne postoji niko ko bi se radovao našoj snazi. Našoj snazi se raduju samo naši građani i naš narod koji živi u regionu i svuda u svetu", rekao je Vučić.
Kako je istakao, radovali bi se da pripadamo njihovim savezima.
"Ali mi sami čuvamo svoje nebo, mi sami čuvamo svoju zemlju, i sve smo sposobniji da to radimo na visokokvalitetan način", naglasio je Vučić.
Govoreći o vojnim vežbama Srbije sa stranim partnerima, Vučić je istakao da sada imamo više vežbi sa zapadnim zemljama jer je, kako je rekao, "u toku sukob Rusa i Ukrajinaca".
"Mi ćemo sa svima da obavljamo te vežbe. Ali, ako biste imali vežbe sa bilo kim od njih, bili biste da ste strana u ratu. Čim se prekinu sukobi, mi ćemo sa svima da nastavimo vežbe", rekao je Vučić.



