Srpski fudbaleri Dušan Vlahović i Nemanja Gudelj bili su strelci za Juventus, odnosno Sevilju u mečevima šesnaestine finala Lige Evrope
Vlahovićev gol nedovoljan za trijumf Juventusa, Gudelj strelac u rapsodiji SeviljeGetty © Valerio Pennicino

Vlahović je očigledno željan fudbala i golova, što je potvrdio novim golom po povratku nakon povrede.

Srpski napadač postigao je jedini pogodak za Juventus u remiju sa Nantom u šesnaestini finala Lige Evrope.

Igrao se 13. minut kada je "stara dama" izvela sjajnu akciju i mat u tri poteza koji su režirali Di Marija, Kijeza i srpski reprezentativac.

Delovalo je da će rani pogodak olakšati posao Juventusu u nastavku meča, ali to nije bio slučaj.

U 60. minutu su gosti iz Francuske, autsajderi u ovom meču, došli do izjednačenja.

Strelac izjednačujućeg pogotka bio je Blas, koji je ujedno i postavio konačan rezultat.

Još jedan srpski fudbaler bio je strelac u nokaut fazi Ligi Evrope.

Radi se o Nemanji Gudelju, koji je "zakucao" loptu u mrežu PSV-a, za ubedljivu pobedu Sevilje na domaćem terenu od 3:0.

Pre Nemanje, strelci za španski tim bili su En Nesiri i Okampos.