Fudbaleri Vest Hema ubedljivo su pobedili Notingem Forest - 4:0 u utakmici 25. kola Premijer lige
Vest Hem zgromio "šumare", pobede Arsenala i Sitija, mučenje Liverpula se nastavljaGetty © Steve Bardens

Gosti su se dobro držali čitavih 70 minuta u Londonu, ali su onda "čekićari" za svega 15 minuta postigli četiri gola.

Dani Ings je upisao prvi start u dresu Vest Hema i odmah postigao dva gola - prvi u 70. minutu, koji je potvđen u VAR sobi.

Dva minuta kasnije, Ings je uz mnogo sreće došao i do drugog gola.

Igra gostiju se potpuno raspala, pa se Deklan Rajs upisao u strelce u 78. minutu, a onda i Antonio u 85, samo minut nakon što je ušao na teren.

Arsenal čuva prednost na čelu tabele, pošto je sa 1:0 u gostima savladao ekipu Lestera.

Iako je na poluvremenu stajalo 0:0 na semaforu, daleko od toga da nije bilo uzbuđenja u prvom delu igre.

Arsenal je u 26. minutu pronašao put do mreže domaćina, ali je VAR poništio gol Trosara, zbog faula.

Samo nekoliko sekundi kasnije, Ihenačo na drugoj strani terena trese mrežu, ali iz nedozvoljene pozicije.

Na startu drugog dela igre, Arsenal dolazi do prednosti - Martineli je strelac u prvom minutu nastavka.

Bukajo Saka je u 55. minutu postigao gol, ali je i ovaj poništen zbog ofsajda.

Arsenal je uspeo do kraja meča da sačuva prednost i dođe do velika tri boda u šampionskoj trci.

Aston Vila je u gostima pobedila Everton sa 2:0, dok je Lids bio bolji od Sautemptona - 1:0.

Mančester siti nastavlja poteru za Arsenalom, pošto je sa 4:1 u gostima pobedio Bornmut.

Već posle 45 minuta igre je sve bilo rešeno, pošto su "građani" imali tri gola prednosti.

Alvarez, Holand i Foden su postigli po gol za Siti, a četvrti je autogol Mefama.

Domaćin je uspeo do kraja da ublaži poraz, pošto je Džeferson Lerma zatresao mrežu u 83. minutu.

U poslednjem meču dana, fudbaleri Liverpula su još jednom razočarali ove sezone, pošto su odigrali bez golova u gostima sa Kristal Palasom.

Diogo Žota je pogodio stativu, Mohamed Salah prečku, ali Liverpul je odigrao još jednu lošu partiju u 2023. godini.