Anić se povukao i završio kao osmi: Dva dana sam proveo na terapijama

Srpski atletičar Lazar Anić osvojio je osmo mesto u skoku udalj na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Istanbulu
Anić se povukao i završio kao osmi: Dva dana sam proveo na terapijamaGetty © Dan Mullan

Anić je zbog povrede u prvoj seriji samo protrčao kroz zaletište, a ostvario je rezultat od 2,48 metara.

On nije želeo da pogorša povredu i odlučio je da se povuče iz takmičenja posle prve serije.

"Nakon povrede u kvalifikacijama, medicinski tim je dao sve od sebe da me vrate u stanje kako bi bio u mogućnosti da skačem u finalu", rekao je Anić.

"Dva dana sam proveo na terapijama i zaista sam mislio da ću biti u stanju da skačem. Međutim, na zagrevanju sam osetio ponovo bol u zadnjoj loži i odlučili smo da ne skačem, nego da samo pretrčim kako bi imao bar neki plasman."

Njemu je uračunat rezultat od 2,48 i to je bilo dovoljno za osmu poziciju na Evropskom šampionatu.

Zlatnu medalju osvojio je Grk Miltiadis Tentoglu, koji je ostvario skok od 8,30 metara.

Srebrna medalja pripala je Šveđaninu Tobijasu Montleru sa preskočenih 8,19 metara, a bronzu je osvojio Rumun Gabrijel Bitan (8,00).