Bajernovi defanzivci se raspucali, Dortmund i Šalke podelili bodove

Fudbaleri minhenskog Bajerna savladali su na svom stadionu ekipu Augzburga sa 5:3 u meču 24. kola Bundeslige
Bajernovi defanzivci se raspucali, Dortmund i Šalke podelili bodoveGetty © Alexander Hassenstein

Prava goleada viđena je na "Alijanc areni" u Minhenu u meču domaćeg Bajerna i gostiju iz Augzburga.

Tim Julijana Nagelsmana do pobede je došao uglavnom golovima svojih defanzivaca.

Počelo je odlično po Augzburg, koji je već u trećem minutu poveo golom Beriše.

Igrao se 15. minut kada je Kanselo doneo izjednačenje, a do kraja prvog dela utakmice, tim iz Minhena je postigao još tri gola i tako praktično rešio pitanje pobednika.

U dva navrata pogašao je Pavar, prvo u 19, a potom i u 35. minutu.

Poslednji momenti prvog poluvremena doneli su gol Sanea, kojim je Bajern na pauzu odneo ubedljivih 4:1.

Beriša je učinio meč zanimljivim u 60. minutu, kada je postigao svoj, kao i Augzburgov drugi gol na meču.

U 74. minutu je Dejvis povisio na 5:2, da bi u trećem minutu nadoknade Kardona postavio konačnih 5:3 za Bajern.

U ostalim mečevima Ajntraht i Štutgart odigrali su nerešeno 1:1, isto kao i Herta i Majnc, dok je Lajpcig sa 3:0 bio bolji od Menhengladbaha.

U velikom derbiju Bundeslige, Šalke i Dortmund su odigrali nerešeno - 2:2.

Šloterbek je doneo prednost gostima u 38. minugu, ali je Šalke izjednačio preko Bultera u 50.

Gereiro pogađa deset minuta kasnije za novo vođstvo "milionera", ali domaći dolaze do boda u 79. minutu, kada se u strelce upisao Karaman.