Fudbaleri Vest Hema i Arsenala odigrali su nerešeno 2:2 u utakmici 31. kola Premijer lige
Arsenal posustaje u šampionskoj trci - "tobdžije" ispustile pobedu protiv Vest Hema© Alex Pantling

Arsenal je bio na dobrom putu u londonskom derbiju da upiše nova tri boda i približi se šampionskoj tituli.

Posle deset minuta igre, Arsenal je imao dva gola prednosti - Gabrijel Žezus je pogodio u sedmom minutu, a Martin Edegard tri minuta kasnije.

Delovalo je da će Arsenal lako do bodova, ali je Vest Hem zaigrao mnogo bolje i došao do izjednačenja.

Benrahma je u 33. minutu smanjio sa bele tačke, a Boven je zatresao mrežu u 55. minutu.

Samo tri minuta pre izjednačujućeg gola, Arsenal je imao priliku da sa penala uveća prednost, ali Bukajo Saka nije iskoristio jedanaesterac -jedan od najboljih igrača Arsenala je promašio čitav gol.

Arsenal je prvi sa 74 boda - ima četiri više od Mančester sitija, ali i meč više.

Siti i Arsenal će odigrati meč 26. aprila u Mančesteru, u kojem će se, vrlo verovatno, odlučivati o šampionu Premijer lige.

U drugom današnjem meču Premijer lige, Mančester junajted je u gostima savladao Notingem Forest sa 2:0.

Antoni je doneo gostima prednost u 32. minutu, a pobedu je potvrdio Dalo u 76.

Junajted je treći na tabeli sa 59 bodova, dok su "šumari" na 18. mestu sa 27.