Fantastičan derbi na Enfildu - Liverpul i Arsenal podelili bodove

Fudbaleri Liverpula i Arsenala odigrali su nerešeno 2:2 u neverovatnom derbi meču 30. kola Premijer lige
Fantastičan derbi na Enfildu - Liverpul i Arsenal podelili bodoveGetty © Shaun Botterill

Arsenal je ostvario najveću pobedu u završnici sezone - u derbiju, protiv Liverpula, na "vrelom" Enfildu.

Spektakularan meč su odigrali Liverpul i Arsenal u "gradu Bitlsa", pošto se u prvih 45 minuta moglo videti sve ono zbog čega se, u suštini, ide na stadion.

Arsenal, u boljoj formi, u boljoj poziciji i u boljem raspoloženju, krenuo je agresivno od samog starta.

Gabrijel Martineli je nanizao nekoliko protivničkih igrača i smestio loptu pored Alisona u osmom minutu.

Dvadeset minuta kasnije, Martineli je u ulozi asistenta, a akciju golom završava Gabrijel Žezus.

Liverpul se razbudio tek posle drugog primljenog gola, pa je energičnije krenuo ka golu Arona Ramsdejla.

Kako su "redsi" krenuli u napad, tako se bitka potpuno rasplamsala - oštri startovi, čarke, i mnogo posla za sudiju Tirnija.

Pritisak Liverpula urodio je plodom u 42. minutu, kada je Henderson proigrao Salaha, a Egipćanin smanjio prednost gostiju.

Na samom početku drugog dela igre, Liverpul je imao idealnu priliku dda izjednači.

Diogo Žota se dobro postavio, Rob Holding ga oborio, pa je Liverpul imao priliku sa kreča da dođe do izjednačenja.

Loptu je uzeo Salah, ali je, baš kao i na meču sa Bornmutom, loptu poslao pored stative.

Klop je promešao tim, uneo svežu krv i uspeo da održi nivo energije na zavidnom nivou.

Ljubimac domaćih navijača, Bobi Firmino, u igru je ušao u 78. minutu, a u 87. doneo Liverpulu izjednačenje.

Aleksander Arnold je probio Zinčenka po strani, a potom servirao loptu Firminu, koji glavom šalje loptu u mrežu za potpunu erupciju na Enfildu.

Liverpul je svim silama pritiskao do samog kraja, ali je Arsenal čudesno uspeo da sačuva gol.

Arsenal je prvi sa 73 boda, Mančester siti ima 67 i utakmicu manje.

Liverpul je osmi sa 44 boda.

U petom minutu sudijske nadoknade Salah je predivno šutirao, a Ramsdejl je vrhovima prstiju dotakao loptu, tek toliko da ona završi u korneru.

Posle kornera, Konate je imao idealnu priliku da ubaci loptu u gol, ali se nije najbolje snašao, pa je Ramsdejl i ovo zaustavio.