Sve je gotovo, Zvezda je šampion - TSC ubedljivo pao u Beogradu

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na svom stadionu ekipu TSC-a sa 4:1 i tako i zvanično osvojili šestu uzastopnu, a ukupno 34. titulu u Superligi Srbije
Sve je gotovo, Zvezda je šampion - TSC ubedljivo pao u Beogradu© FK Crvena zvezda

Puno razloga za slavlje imali su navijači crveno-belih na stadionu "Rajko Mitić".

Crvena zvezda ubedljivo je savladala ekipu TSC-a sa 4:1 i tako i matematički overila novu titulu u domaćem prvenstvu.

Tim Miloša Milojevića je tako došao do šestog uzastopnog trofeja u Superligi Srbije.

Crvena zvezda je rekordni 34. put postala prvak države, a uradila je to u rekordno "ranom" delu prvenstva, šest kola pre kraja sezone.

Do pobede nad TSC-om, Zvezda je došla nakon preokreta.

Gosti iz Bačke Topole prvi su poveli u Beogradu, pošto je u 20. minutu golman domaćih Borjan skrivio jedanaesterac.

Precizan sa bele tačke bio je Đakovac.

Delovalo je da će TSC uspeti da odbrani prednost i odnese je na pauzu za poluvreme.

Tako nije mislio Bukari, koji je u drugom minutu nadoknade uhvatio odbranu gosti na spavanju i zakucao loptu u mrežu rivala.

U drugom poluvremenu, Crvena zvezda opravdala je svoj kvalitet i pokazala dominaciju.

Period od 61. do 75. minuta, crveno-beli su iskoristili da postignu tri gola i reše sve dileme.

Bukari je kompletirao "het-trik", a Kanga postigao jedan pogodak, čime je Crvena zvezda došla do pobede od 4:1.

Pored osvajanja titule, Crvena zvezda izborila je automatski plasman u grupnu fazu Lige šampiona.