Čukarički na Zvezdu u finalu Kupa Srbije

Dvodnevni susret Vojvodine i Čukaričkog pripao je gostima, koji će se ponovo boriti za pehar u najmasovnijem fudbalskom takmičenju
Čukarički na Zvezdu u finalu Kupa Srbije© Dusan Milenkovic/ATAImages

Fudbaleri Čukaričkog plasirali su se u finalu Kupa Srbije minimalnom pobedom nad Vojvodinom u Novom Sadu (1:0).

Čukarički je uspeo da savlada domaćina u nastavku duela koji je počeo u sredu, ali je prekinut zbog velike kiše i potopa na stadionu "Karađorđe".

Strelac jedinog pogotka bio je Luka Adžić u 71. minutu, koji je pogodio mrežu neposredno po ulasku u igru.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde iskoristio je odličan centaršut Tošića sa levog boka, sačekao loptu na drugoj strani i glavom savladao golmana Simića.

Prethodno je posao gostima olakšao defanzivac "lala" Uroš Vitas, koji je početkom drugog poluvremena dobio drugi žuti karton i Vojvodina je do kraja igrala sa igračem manje.

Oslabljena, nije uspela da ugrozi rivala i Čukarički se drugi put u istoriji plasirao u finale Kupa, prvo posle 2015. godine kada je osvojen i jedini trofej.

U borbi za novi trofej "brđane" očekuje najteži zadatak, pošto će im rival biti šestostruki uzastopni šampion Crvena zvezda. Zvezda je u prvom polufinalu deklasirala TSC i ciljaće još jednu duplu krunu.

Finale Kupa Srbije na programu je 25. maja i trebalo bi da bude igrano u Bačkoj Topoli.