Srbi u Salcburgu kolo vode - Ratkov strelac na debiju, i Pavlović dao gol

Trojica srpskih fudbalera nastupila su za aktuelnog šampiona Austrije u prvom kolu nove sezone, a dvojica su uspeli da postignu golove
Srbi u Salcburgu kolo vode - Ratkov strelac na debiju, i Pavlović dao gol© Twitter / screenshot / @SerbFootyScout

Fudbaleri Salcburga savladali su Altah iz Rajndorfa 2:0 u utakmici 1. kola Bundeslige Austrije, a za to su bili najzaslužniji srpski internacionalci.

Salcburg je na gostovanju stigao do trijumfa zahvaljujući golovima koje su postigli Petar Ratkov u 34. i Strahinja Pavlović u 48. minutu.

Ratkov, doskorašnji napadač TSC-a iz Bačke Topole, postigao je gol na debiju u austrijskoj Bundesligi nakon što se odlično snašao pred golom domaćeg tima.

Već na startu drugog poluvremena je mrežu zatresao i nekadašnji defanzivac Partizana, postavivši rezultat na konačnih 2:0. Inače, na ovom susretu je igrao i treći srpski fudbaler, pošto je debitovao i Aleksa Terzić, doskorašnji igrač Fjorentine.

Inače, Salcburg je već 10 godina šampion Austrije i u ovoj sezoni napadaju i 11. trofej u nizu u tamošnjoj Bundesligi.