VARljiv remi Zvezde u Ligi šampiona

Šampion Srbije nije uspeo da dođe do sva tri boda u drugom meču grupne faze Lige šampiona, pošto je u Beogradu remizirao sa švajcarskim timom Jang Bojsa. Mnogo toga nedostajalo je crveno-belima, ali možda više od svega – nedostajalo je sreće
VARljiv remi Zvezde u Ligi šampiona© ATA Images

Sjajan meč u Beogradu viđen je u duelu srpskog i švajcarskog šampiona.

Stadion "Rajko Mitić" bio je domaćin veoma sadržajne i potpuno otvorene utakmice, od prvog, do poslednjeg minuta.

I dok je prošli put u susretu ova dva tima, remi išao u korist Crvenoj zvezdi, ovoga puta zadovoljniji nerešenim rezultatom su fudbaleri Jang Bojsa.

Pun stadion, sjajna koreografija i atmosfera svih 90 minuta, fudbal dostojan elitnog takmičenja, a na kraju krajeva bod i premija za isti u Evropi, svakako su pozitivne stvari koje tim iz Ljutice Bogdana može izvući iz ovog meča.

Ipak i pored toliko pozitivnih, ljubiteljima fudbala mozak paraju one nešto negativnije stvari, kojih je svakako bilo.

Rolerkoster VARljivih emocija

Utakmica Crvene zvezde i Jang Bojsa više puta mogla je da dobije drugačiji epilog.

Zvezda je prva stigla prednosti – Bukari je za milimetar nadmudrio odbranu rivala i pobegao od ofsajd zamke.

Do kraja prvog poluvremena, fudbaler iz Gane još jednom je demonstrirao svoju brzinu, kada je izmakao čuvarima, zaobišao golmana gostiju i prosledio loptu u praznu mrežu.

Ipak, ovoga puta su sitnice odlučile da se Bukari nađe u nedozvoljenoj poziciji, pa je gol bio poništen.

Iz perspektive konačnog rezultata, stiče se utisak da je Crvena zvezda povela sa 2:0, da bi sve bilo poptuno drugačije.

Nakon nekoliko uzbudljivih situacija u drugom delu, umesto vođstva Zvezde od 2:1, na semaforu se pojavio taj rezultat, ali na strani protivnika i Jang Bojs je stigao do preokreta .

Isto tako, gosti su imali nalet u kojem su vrlo lako mogli stići do nedostižne prednosti od 3:1.

Fudbal je postao igra koju odlučuju ne metri i sekunde, već milimetri i situacije koje se dešavaju u treptaju oka.

Naravno da su sve odluke i VAR provere bile ispravne i dobro je što je tako, a ostaje utisak da je Zvezda imala problem jer je dozvolila sebi da pomešana osećanja utiču na njenu igru.

Baksuzna pauza i oscilacije koje se kažnjavaju

Gotovo preslikano kao i u meču protiv Sitija na "Etihadu", Crvenu zvezdu je pogodila pauza za poluvreme.

Crveno-beli su i u Mančesteru na poluvreme odneli prednost od 1:0, ali su odmah na početku drugog dela igre, primili gol koji je promenio tok meča.

Ista scena desila se i u Beogradu, pošto je Jang Bojs posle dva i po minuta u nastavku stigao do izjednačenja.

Da li se radi o prevelikom razmišljanju tokom pauze, ili manjku spremnosti na reakciju i odgovor rivala, ostaje da se vidi, pošto po izjavama trenera Bahara i kapitena Dragovića, zaključuje se da ni u Zvezdi ne znaju o čemu se radi.

Još jedna stvar koja je primetna, jeste očigledan pad u igri u određenim minutima meča.

Poznato je da Evropa, tačnije evropski timovi, kažnjavaju svake, pa i najmanje greške i tako je bilo i u ovom meču.

Šampion Srbije kao da je ostao bez snage nakon 45 minuta, što je protivnik iskoristio.

Isto tako, Jang Bojs je platio cenu Zvezdinog energetskog i emotivnog povratka u meč.

Što zbog sjajne podrške sa tribina, što drastične razlike u zalaganju i pojačavanju tempa, crveno-beli su uspeli da se potpuno vrate i umalo stignu i do pobede, što je za pohvalu.

Tragičari i heroji

Osman Bukari, uz sve nedostatke, zasigurno je bio najbolji pojedinac u redovima srpskog kluba.

Nakon gola u Mančesteru protiv Sitija, Bukari je bio i strelac i asistent u ovom meču, čime potvrđuje odličnu formu i sigurno se nameće kao izuzetno bitan šraf crveno-belih.

Koliko je u ovom sportu tanka linija od heroja do tragičara, mogu govoriti slučaji Stamenića i Đige.

U prvih 45 minuta, a potom i u solidnom delu nastavka meča, Stamenić je uz Hvanga "držao" sredinu terena.

Ipak, veliki trenutak nepažnje i kasno reagovanje njenog veziste, koštalo je Zvezdu gola u 48. minutu, gola koji je potpuno promenio meč.

Štoper Điga je, uz nekoliko izuzetaka, igrao odličnu utakmicu, u kojoj je potpuno zaustavljao protivničke napadače i pokazivao zbog čega je doveden.

Upravo ti izuzeci koštali su ga ove utakmice, pošto je fudbal hteo da upravo on neoprezno igra rukom u svom šesnaestercu i tako skrivi penal za drugi gol rivala.

Očigledno je da je Zvezda mogla i morala više, da joj je malo falilo za novu pobedu u Ligi šampiona, koja bi joj otvorila vrata ka proleću u evropskom takmičenju.

Ipak, greške su skupo plaćene, a zavisi iz kog ugla gledate, nedostajalo je mnogo ili malo za sav plen.

Daleko od toga da srpski klub u preostalim mečevima nema šanse da ostvari zacrtane ciljeve i dokaže da joj je mesto u samom vrhu evropskog fudbala.