Italija: Raspucani Lacio, ubedljiva Monca i sjajni Frozinone

Uzbudljivo je bilo ovog popodneva na fudbalskim terenima u Italiji u mečevima osmog kola Serije A
Italija: Raspucani Lacio, ubedljiva Monca i sjajni Frozinone© SS Lazio

Fudbaleri Monce pobedili su Salernitanu rezultatom 3:0.

Već u 9. minutu domaćin je stigao u prednost, Andrea Kolpani je "namirisao" prostor, krenuo ka golu, niko ga nije zaustavio, pa je pogodio za 1:0.

Devet minuta kasnije višen je novi gol. Izgubili su gosti loptu na sredini terena, usledila je brza kontra, realizator je bio Vinjato za 2:0.

Konačnih 3:0 delo je Pesine, koji je pogodio u 82. minutu iz penala.

Lacio je slavio protiv Atalante rezultatom 3:2.

U petom minutu De Ketelare je postigao autogol za vođstvo Lacija, da bi u 11. Kasteljanos iskoristio asistenciju Felipea Andersona za 2:0.

Atalanta se nije predavala, a u 33. minutu Ederson je pogodio posle asistencije Ruđerija za 2:1.

Gosti su se potpuno vratili u 63. minutu kada je Sead Kolašinac iskoristio asistenciju Kupmajnersa za 2:2.

Lacio je do pobede došao golom Vesina u 83. minutu, nakon proigravanja Kasteljanosa za konačnih 3:2.

Frozinone je nastavio svoj sjajni niz i ovoga puta slavio protiv Verona rezultatom 2:1.

U nadoknadi prvog dela prednost domaćima doneo je Rejnier - 1:0, da bi u 66. Frozinone duplirao prednost golom Soulea.

Konačnih 2:1 postavio je Đurić u nadoknadi vremena.