Francuska i Portugalija na Evropskom prvenstvu, a Holanđani strepe!

Plasman na završni turnir u Nemačkoj obezbedila je i selekcija Belgije
Francuska i Portugalija na Evropskom prvenstvu, a Holanđani strepe!Getty © Dean Mouhtaropoulos / Staff

Fudbaleri Francuske, Belgije i Portugalije obezbedili su plasman na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj 2024. godini, pošto su ostvarili presudne pobede u petak uveče.

Francuzi su u grupi B savladali Holandiju 2:1 na gostovanju i tako stavili "lale" u tešku poziciju, koji bi lako mogli da ostanu bez direktnog plasmana na završni turnir.

Francuska je slavila golovima Kilijana Mbapea u 7. i 53. minutu, dok je poraz Holandije ublažio Kvilindši Hartman u 83. minutu. Na prvom mestu u grupi je Francuska sa 18 bodova, Grčka je druga sa 12, a Holandija treća sa devet, ali uz utakmicu manje.

Portugalija je za to vreme savladala Slovačku 3:2 i to posle dva pogotka Kristijana Ronalda i jedan Gonsala Ramoša. Portugalci su ostvarili svih sedam pobeda, a Slovaci su drugi na tabeli sa 13 bodova. U igri za plasman na Euro u grupi J su i Luksemburg sa 11 i Bosna i Hercegovina sa devet bodova.

I na kraju, Belgija je savladala Austriju na gostovanju u Beču 3:2, čime su i oni obezbedili mesto u Nemačkoj narednog leta. Za to su im bila dovoljna dva gola Dodija Lukebakija i jedan Romelua Lukakua. Belgijanci su prvi sa 16 bodova iz šest mečeva, tri manje boda ima Austrija, a Švedska je treća sa tek šest, doduše i utakmicom manje.