Siti rutinski do nove pobede, Milan iznenadio PSŽ, šest golova Atletika

Fudbaleri Mančester sitija, Milana, Atletiko Madrida, Porta i Lacija, upisali su pobede u četvrtom kolu grupne faze Lige šampiona
Siti rutinski do nove pobede, Milan iznenadio PSŽ, šest golova AtletikaGetty © Marco Luzzani

Izabranici Pepa Gvardiole rutinski su nastavili maksimalni niz u elitnom evropskom takmičenju.

Aktuelni šampioni su savladali švajcarski tim Jang Bojs, rezultatom 3:0.

Mreže su mirovale sve do 23. minuta, kada je Holand sa penala doneo "građanima" vođstvo.

U nadoknadi prvog poluvremena, Foden je povisio na 2:0.

Drugim golom na meču, Holand je u 51. minutu postavio konačan rezultat i ozvaničio četvrtu pobedu Sitija u isto toliko mečeva.

U drugom meču Grupe G, Lajpcig je u Beogradu savladao Crvenu zvezdu 2:1.

Ubedljivo najefikasniji u četvrtom kolu bili su fudbaleri Atletiko Madrida.

Simeonovi momci deklasirali su Seltik sa 6:0, čime su dobili svojevrsnu osvetu za prethodno kolo, kada je u Škotskoj bilo nerešeno.

Po dva gola postigli su Grizman i Morata, a strelci su bili još i Lino i Saul.

U drugom meču Grupe E, Lacio je uspeo da savlada Fejenord sa 1:0, jedini gol postigao je Imobile u nadoknadi prvog poluvremena.

Iznenađenje u Grupi F je priredila ekipa Milana, koja je sa 2:1 savladala PSŽ.

Počelo je dobro po goste iz Pariza, pošto je Škrinjar pogodio u devetom minutu.

Samo tri minuta kasnije, "rosoneri" su uzvratili golom Leaa.

Igrao se 50. minut kada je Žiru doneo italijanskom timu preokret i ispostaviće se, postaviti konačnih 2:1 za Milan.

Porto je kao domaćin savladao Antverpen sa 2:0.