Milan se okliznuo u Lećeu, VAR ih spasao poraza i velikog preokreta

Fudbaleri Milana remizirali su kao gosti sa ekipom Lećea rezultatom 2:2 u meču 12. kola Serije A
Milan se okliznuo u Lećeu, VAR ih spasao poraza i velikog preokretaGetty © Maurizio Lagana

Ni četvrti uzastopni meč, Milan nije uspeo da dođe do pobede.

Ima za čime da žali ekipa Stefana Piolija nakon gostovanja u Lećeu.

Delovalo je da su "rosoneri" nakon nešto više od pola sata rešili pitanje pobednika, ali je domaćin mislio drugačije.

Igrao se 28. minut kada je Žiru doneo Milanu vođstvo, koje je sedam minuta kasnije Rejinders duplirao.

Rezultat 0:2 na semaforu je bio aktuelan do 66. minuta, kada je Leće pokrenulo veliki povratak.

Sansone je smanjio na 1:2, a samo četiri minuta kasnije usledilo je izjednačenje.

Ovoga puta Sansone je bio u ulozi asistenta, a strelac je bio Banda.

Sama završnica donela je neverovatan preokret i obrt.

Žiru je u 93. minutu zbog oštrog protesta dobio prvo žuti, a potom i direktni crveni karton.

Odmah u narednom napadu, Leće je zatreslo mrežu gostiju, ali je pogodak poništen nakon intervencije VAR tehnologije.

Utakmica je tako završena nerešenim rezultatom, čime je Milan došao do 23. boda, kojih ih stavlja na treće mesto na tabeli.

Leće nakon 12 mečeva ima 14 bodova i zauzima 13. mesto na tabeli.